Published On: 28 Shkurt, 2016

Liberalizimi i varur nga vizita e Avramopoulos (Video)

Pavarësisht paralajmërimit të Brukselit se në janar të vitit 2016, Kosovën do ta vizitojë komisionari i BE-së, për Migrim, Çështje të Brendshme dhe Shtetësi Dimitris Avramopoulos, për të parë nëse janë plotësuar të gjitha kushtet për liberalizim të vizave një gjë e tillë nuk ndodhi as tani kur po bëhen gati tre muaj. E, nga deklarimet e fundit është përmendur muaji shkurt si potencial për një vizitë të mundshme.

Shtyrja e vizitës së Avramopolus në Kosovë,po e mban peng procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën.

Tribuna Channel ka provuar të marrë përgjigje nga zyra e komisionarit Dimitris Avramopoulos, por ata nuk janë përgjigjur në lidhje më këtë çështje.

E nga tetë kriteret e mbetura për liberalizim, së fundi është përmbushur edhe ai për ndryshimin e Ligjit për prokurimin publik.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...