Published On: 24 Shtator, 2016

Liberalizimi i kanabisit dhe prostitucionit/ Doda sulmon Nikolin Jakën: A ka mundësi të mos lëshosh marrëzira?!

Deputetja e PDIU­së, Mesila Doda ka sulmuar kreun e Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë, në lidhje me deklaratat e këtij të fundit për liberalizimin e kanabisit farmaceutik dhe prostitucionit.

Mesila Doda Doda i ka cilësuar si marrëzi deklaratat e Jakës duke shtuar se Shqipëria duhet ta projektojë zhvillimin e saj ekonomik mbi turizmin, energjinë, artizanatin dhe të mendojë për një strategji të vërtetë fuqizimi ndërkombëtar.

STATUSI

Shqiperia e mijevjeçarit tjeter projekton zhvillimin e saj ekonomik me liberalizimin e droges dhe prostitucionit. Nuk po i besoja vesheve kur degjova kryetarin e dhomes se tregetise qe na tregoi pikat e forta ku duhej te ndryshonte ekonomia jonë dhe pashe qe thuajse askush nuk ju kundervu makro plan­biznesit droge­-prostitucion. A ka ndonje mundesi te projektohet rritja ekonomike duke ndihmuar turizmin, agroturizmin, bujqesine, artizanatin, energjine, te fuqizohet ekonomia duke e pare si nje te tere bashke me Kosoven, te fuqizojme lekun si monedhe kombetare… A ka mundesi te mendojme per nje strategji te vertete fuqizimi mbarekombetar e te mos leshojme marrzi te tilla???

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...