Published On: 21 Janar, 2016

LEXO, MOS HARRO, SHPËRNDAJE!

Prof. dr. Nazim F. Qehaja

 

EDITA TAHIRI, dje, datë 20.01.2016,  tha se Serbia në asnjë mënyrë nuk mund të mbajë zgjedhje në Kosovë, sepse Kosova është shtet i pavarur. Ajo tha se, nëse Serbia kërkon një gjë të tillë,  ne do ta shqyrtojmë kërkesën dhe, sipas rregullave ndërkombëtare, do të lejojmë zgjedhjet,  vetëm në Ambasadën e Serbisë, në këtë rast në Zyrën ndërlidhëse të saj, të vendosur në Leposaviq. Ajo, mes të tjerash, tha se votimet për zgjedhjet e Serbisë nuk do t’i lejojmë, edhe në të ashtuquajturat “Pika  grumbulluese” nëpër komunat serbe, në emër të të cilave, në vitin 2014, kanë votuar mbi 100.000 votues. Në anën tjetër,  në qeverinë e Serbisë, një ditë më parë u tha se zgjedhjet e Serbisë, pa marrë parasysh kushtet e vështira, do të mbahen edhe në Kosovë.

Lexues të nderuar, mos e harroni  këtë deklaratë. Të shohim së bashku, a do të ndodhë vërtet kështu, apo do të jetë kjo vetëm një gënjeshtër, një mashtrim dhe një manipulim i radhës i Edita Tahirit dhe pushtetarëve tanë me popullin, lirinë dhe pavarësinë e vendit!

 

Prishtinë, 20. 01. 2016,

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...