Published On: 17 Shkurt, 2016

Lewandowski mendon për rinovimin

  • Robert Lewandowskit ka folur për Bild duke thënë se do të vazhdojë kontratën me Bayern Munichun.

Polaku që erdhi si transferim i lirë nga Borussia Dortmund është folur që mund të kalojë të Real Madridi.

“Unë e di se ka shumë interesime nga ana e disa klubeve evropiane, por pashë se si Bayern është duke ecur. Rinovimi i Muller dhe Boateng janë sinjale të qarta se klubi dëshiron të vazhdojë për të mbajtur lojtarët më të mirë në të ardhmen”.

“Ndeshjet e mija të mira? Është tipike që klubi të japë një çmim, kështu që ka gjasa për të ripërtërirë”, ka thënë Lewandowski.

Lewandowskit i përfundon kontrata në vitin 2019, ndërsa u takua ditë më aprë me presidentin Rummenigge dhe drejtorin e financave për të filluar diskutimet mbi zgjatjen e mundshme.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...