Published On: 25 Shkurt, 2016

Lëvizja për Bashkim – Liderëve: Mos lejoni gjakderdhje të panevojshme të premten

  • Lëvizja për Bashkim me anë të një komunikate për media fton të gjithë qytetarët që ditën e premte, kur parashihet zgjedhja e presidentit të vendit, të përmbahen nga ndonjë situatë eventuale e rrezikshme.

“Situata mund të acarohet e të dalë jashtë kontrollit ditën e premte, kur Kuvendi i Kosovës do ta ketë në rend të ditës zgjedhjen e Kryetarit të Kosovës”, thuhet në komunikatë për media.

Në këtë ditë, në të njëjtën kohë dhe në të njëjtin vend edhe opozita, edhe PDK-ja kanë paralajmëruar manifestim. Opozita ka paralajmëruar protestë në shenjë pakënaqësie me këtë zhvillim të ngjarjeve, ndërsa PDK-ja ka paralajmëruar se do të manifestojë në shenjë feste me rastin e zgjedhjes së Hashim Thaçi për kryetar të Kosovës.

“Kjo mund të përbëjë një rrezik të madh për Kosovën dhe për të gjithë qytetarët”, thuhet në komunikatën e LB-së.

Andaj Lëvizja për Bashkim u bën thirrje të gjithë liderëve politikë që të jenë në nivelin e detyrës dhe të mos lejojnë gjakderdhje të panevojshme. “Lëvizja për Bashkim u bën thirrje të gjithë qytetarëve që të kenë kujdes maksimal dhe të mos bien pre e asnjërës palë. Lëvizja për Bashkim u bën thirrje policisë së Kosovës që ta ruajnë rendin e ligjin, ndërsa qytetarët që të mos pozicionohen në asnjërën anë”.

“Lëvizja për Bashkim gjithashtu iu bën thirrje të dyja palëve që ta rishqyrtojnë mbajtjen e organizimeve në të njëjtin vend e në të njëjtën kohë. E pakta që mund ta bëjnë është që organizimet e tyre t’i bëjnë në hapësira të ndryshme, larg kontaktit me njëri-tjetrin”, thuhet në komunikatën e Lëvizjes për Bashkim.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...