Published On: 12 Janar, 2016

Letra emocionuese e babit të Messit

Babai i fituesit të “Topit të Artë” për vitin 2015 ka bërë një letër emocionale për të birin, Leo. Jorge Messi i shkruan djalit të tij: “Ne jemi krenarë!” Lionel Messi ka hyrë në histori, duke u kurorëzuar si fitues i “Topit të Artë” për herë të pestë, me dy trofe përpara ndjekësve të tij më të afërt, Cristiano Ronaldo dhe Marko van Basten, që kanë nga tre çmime të tilla prestigjioze individuale.
“Ditën që u nis nga Argjentina mori me vete një pasuri ëndrrash dhe iluzionesh, por edhe shumë frikë. Lionelin nuk e pashë të gëzonte në atë udhëtim. Sigurisht, koka e tij kthehej pas vetëm me idenë e njohjes, jo të qëndrimit në Barcelonë. Por, mendoj se edhe ai filloi të ecë me idenë e asaj loje që e donte më shumë se gjithçka tjetër: futbollin, – fillon letra.

Sot është një realitet që ne kurrë nuk kemi menduar se do ta arrinim, një moment magjik, që ka filluar në vitin 2007 dhe është përforcuar radhazi, vit pas viti. E mrekullueshme, jemi krenarë që je shpallur pesë herë, si lojtari më i mirë në planet, – vazhdon Jorge Messi. – Nga familja jemi shumë krenarë për ty, sepse çdo gjë e more me një përpjekje të madhe, duke lënë mënjanë gjëra të tjera, me vlera shumë. Shpirti dhe aftësia për të kapërcyer pengesat, dëshira e tij për t’u përmirësuar çdo ditë, janë një stimul dhe vlerë e madhe e Lionel për të gjithë ata, që janë të afërt me të,” – përfundon letra emocionale.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...