Published On: 15 Janar, 2016

Letër tronditëse e ish-ushtarit të UÇK-së i dënuar përjetë: Mjerë për ty o Ali Ahmeti

Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, Rexhail Qerimi i dënuar me burgim të përjetshëm ka dërguar një letër tronditëse duke nuk kursyer fjalë ndaj kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti.

Ja letra origjinale e shkruar nga Rexhail Qerimi:

“Un skam Faj që flas Shqip , Qysh u lindem e kurrë su gzum , nga tërë Bishat që naj pin gjakun, Sju tremba as varrit , Jo O Ali Ahmeti jo s’harrohet as nuk shkelet besa e Shqiptarit, Për Lirin e shtrejt, Për tokë e Flamur luftova Oooooj Kumanova e Ismet Jasharit, Zgjove shpirtin e Shqiptarit për të Lindur lule treja lindin dhe vdesin nëpër Beteja.. Shpyrti Im prap në male ka dal , Dhe pse ne Burgje Zemra Po më Kalb, Mjer per ty O ALI AHMETI Mjer o Tradhtar .. Lufta Kurr Su ndal , Për Liri e Mëmëdhe , Nër Gjakpires e tradhtar Sjetojm dot ne.. Eh Zëri im le të shpërthej , let’shpërthej lart në male, Për ty O vendi Im Për ty Oj Ushtria Çlirimtare..

Rexhail Qerimi, ish pjesëtar i UÇK-së është dënuar me burg të përjetshëm, i akuzuar se në vitin 2008 ka vrarë një inspektor policie afër fakultetit matematiko – natyror në Shkup. Qerimi është i pafajshëm, pasi që përmes shumë dëshmive dhe dëshmitarëve ka zbardhur fakte se në ditën e këtij krimi ka qenë në lokalin e tij duke punur në fshatin Opajë të Kumanovës. (INA)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...