Published On: 23 Maj, 2016

Letër pikëlluese Ali Ahmetit dhe Menduh Thaçit


Sulejman Mehazi

Po mjaft më me buste, përmendore, statuja, jo vetëm që na ka lodhur Gruevski me “spomenikat” e tij absurde, po na keni lodhur edhe ju me këto budallallëqe që i ka dalë boja. Aq e keni bërë bajat, sa që këtyre personaliteteve ua keni humbur vlerat kulturore e kombëtare. Më shumë ju përkujdeseni për të vdekurit sesa për të gjallët, atëherë pse gjatë kohës së zgjedhjeve parlamentare nuk shkoni të kërkoni votat tuaja te personalitetet e gjipsuar prej bronzi: Skënderbeut, Hasan Prishtinës, Pjetër Bogdanit, Josif Bagerit e Agollit, dhe një gjë ju pyes, pse nuk krekoseni e lëvdoheni me vrasjet tinëzare të Harun Aliut, Telit, Rokut; me vrasjet spektakulare të ishkomandatëve tu në Kumanovë etj. O Ali Ahmeti dhe Menduh Thaçi ju pyesim ne juve, në cilën anë të veprimit politik jeni: në anën e popullit, apo në anën e Gruevskin të poshtër?!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...