Published On: 16 Shkurt, 2016

Lëndimet te City i japin hapësirë Celinës në ekipin e parë

  • Tashmë ka më shumë se një vit që kur Bersant Celina ishte i përfshirë në ekipin e parë të Manchester Cityt, kurse në këtë sezon ka bërë edhe debutimin e tij për “Qytetarët”.

Tre javë më parë ai ishte pranë largimit, por Pellegrini kishte bllokuar largimin e tij, transmeton Koha.net. Në tre paraqitjet e tij për ekipin e parë përfaqësuesi i Kosovës ka treguar se është i gatshëm për ekipin e parë, duke bërë edhe një asist në humbjen prej 3 me 1 nga Leicesteri.

Manchester Evening News raporton se Celina tani është i gatshëm që të luaj për ekipin e parë, sidomos kur i shtohet fakti se është rritur lista e të lënduarve te Manchester City.

Kevin De Bruyne ka pësuar një lëndim që do ta mbajë jashtë fushës deri në prill. Ai i bashkohet listës së të lënduarve Jesus Navas, Samire Nasri, Manu Garcia, kurse i riu Patrick Roberts është larguar në huazim drejt Celticut, skuadër kjo që kishte bërë ofertë për huazimin e Celinës në janar.

Javë më parë Celina kishte thënë se ndihet i gatshëm për ekipin e parë, por ka theksuar se është i vetëdijshëm për konkurrencën e fortë që ka përballë.

“Ndihem i gatshëm, por jam në një nga klubet më të mëdha në botë. Është gjithmonë e vështirë të futesh në ekipin e parë, por nëse më vjen rasti atëherë do ta shfrytëzojë atë”, kishte thënë Celina për M.E.N Sport.

Manchester Evening News shkruan se “Celina ka treguar se është i gatshëm për ekipin e parë, dhe se klubi është duke shikuar mundësinë t’ia vazhdojë kontratën atij, ndërsa mund të përfshihet më tepër në ndeshjet në vijim”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...