Published On: 29 Tetor, 2016

Lëkundet Shpend Ahmeti: Dhuna ma vështirëson qëndrimin në VV (Video)

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë në emisionin “Personale” në TV Dukagjini se njerëzit brenda VV-së e dinë se sa herë ka aksione të dhunshme ia vështirësojnë qëndrimin dhe veprimin brenda kësaj partie.

Ahmeti ka thënë se ka dallime mes tij dhe Albin Kurtit por këto dallime nuk e bëjnë që të mendoj asnjëherë që të braktisë VV-në.

Sipas tij, Albin Kurti është politikani që lexon më së shumti dhe më idealist ndër të gjithë shqiptarët, gjë që nganjëherë e bënë jo pragmatik.

Kryetari i Prishtinës dhe një nga figurat kryesore të VV-së, Shpend Ahmeti, ka kërkuar që partitë opozitare dhe shoqëria civile të bashkohen kundër kapjes së shtetit.

Sipas tij, vetëm në këtë mënyrë mund të përmbysen strukturat që kanë kapur shtetin.

Ai në këtë kontekst ka përmendur edhe partinë e re nga Ilir Deda dhe Mimoza Kusari Lila.

Ka thënë se edhe ky subjekt duhet të renditet për ndryshim dhe të mos përjashtohet mundësia e një koalicioni të përbashkët.

Personale me autore Krenare Vokshi Shalën, është emisioni ku personalitete të artit, politikës dhe medias tregojnë të pathënat e tyre. /Telegrafi/

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...