Published On: 3 Shtator, 2016

Lekaj: Nëna Tereze, testament i çmueshëm për njerëzimin

Kryetari i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, po merr pjesë në koncertin për hir të shenjtërimit të Nënës Terezë në Vatikan.

Lekaj, përmes Facebookut, ka dhënë vlerësimin e tij për këtë ngjarje dhe për Nënë Terezën.

“Veprat dhe porositë e Nënë Terezës – testament i çmueshëm për mbarë njerëzimin.

Shpallja e shenjtë e humanistes shqiptare Nënë Tereza, fituese e çmimit Nobel për Paqe, është një ngjarje e madhe për popullin shqiptar dhe për mbarë botën, e cila pa dallim race, gjinie e feje, e ka përjetuar dorën e ndihmës së saj në vendet e varfra.

Pas shumë arritjeve të gjeneratave të reja, që e bënë të njohur Kosovën e popullin shqiptar në mbarë botën edhe kjo ngjarje me Nënë Terezën e nxjerr në pah edhe humanitetin e madh të popullit tonë.

Veprat humane të Nënë Terezës i kanë treguar botës së ne si popull jo shumë i madh në numër, bëjmë gjëra të vogla me dashuri të madhe, siç edhe e ka thënë edhe vetë e ajo”, ka thënë Lekaj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...