Published On: 30 Korrik, 2016

Lekaj: Isë caktoje ditën dhe orën!

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Pal Lekaj i është pergjigjur thirrjes së Kryeiministrit të Kosovës Isa Mustafa, për t’i treguar argumentet se Kosova humbë një pjesë të territorit të saj nga marrëveshja për demarkim të kufirit me Malin e Zi.

Lekaj, i bëri ftesë publike Mustafës që të shkojnë në atë zonë pëe të cilën, ai dhe deputetët tjerë nga opozita pohojnë se po humbin tokë.

“Kryeministër, nëse i keni argumentet dhe guximin qytetarë, ju ftojë që të shikojmë sëbash ku në Kullë, Çakorr e Zhlep, dhe do ju tregoj saktësisht territorin e humbur”.

Deputeti nga AAK-ja, duke potencuar mbylljen e debatit në rrjetin social Facebook me Kryeministrin Mustafa, i tha këtij të fundit që ta caktojë ditën dhe orën për tu ballafaquar me argumente, njofton gazetablic.com

Reagimi i plotë i Pal Lekaj

Dështimet tuaja në këto vite të qeverisjes janë për disa arsye…besimin, legjitimitetin edhe pse të dyshimtë nuk e përdoret për të zhvilluar Kosovën, por për të rritur veten tuaj…nuk e përdoret për suksesin e institucioneve por për suksesin e egos tënde dhe së patjetër duhet pranuar populli se ju nuk bëni gabime gjatë punës.

Kosovën nga një vend i bekuar nga zoti me pasurinë natyrorë e njerëzore po e ktheni çdo ditë në një vend ferri…duke e shtyer me shpejtësi në humnerë me kokën poshtë…ju ka mbetë e madhe vetëm mendja kryeministër…e Kosovën çdo ditë po e t’kurrni, duke filluar nga mundësitë për të jetuar deri në ato që e përbëjnë shtetin, (territorin, sovraniteti, e popullin).

Te gjithë, përjashto ju dhe disa klient qeveritarë tuaj, e kanë kuptuar se Kosova po shkon në rrugën me te gabuar, edhe matjet anketuese për optimizëm nuk po ju funksionojnë më.

Mos e vendosni të ardhmen e Kosovës në bastin se kush kënd do ta mund në këto tema të ndjeshme. Si deputet jemi të vendosur që të shpëtojmë Kosovën e jo juve dhe komisionin tuaj, në këtë pikë janë të gjithë deputetët thuajse pa përjashtim.

Kryeministër, nëse i keni argumentet dhe guximin qytetarë, ju ftojë që të shikojmë sëbashku në Kullë, Çakorr e Zhlep, dhe do ju tregoj saktësisht territorin e humbur.

Juve ju mbetet që të vendosni për ditën dhe orën. Sa i përket debatit teorik (në rrjete sociale, siç je mësuar), për mua këtu mbyllët!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...