Published On: 10 Shkurt, 2016

Leicesteri me kontratë të re për Mahrez

  • Leicester City raportohet se do ta shpërblejë me kontratë të përmirësuar Riyad Mahrezin për formën e tij të mirë në këtë sezon.

Anësori algjerian verën e kaluar kishte nënshkruar kontratë të re nga e cila përfiton vetëm 35 mijë funte në javë, por drejtuesit e klubit kanë vendosur që ta shpërblejnë me një kontratë të përmirësuar.

Mahrezi këtë sezon ka realizuar 14 gola dhe ka asistuar në dhjetë gola tjetër të Leicesterit.

Ai u transferua te ekipi anglez nga Le Havre e Francës për 400 mijë funte.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...