Published On: 10 Shkurt, 2016

Leicesteri, klubi që synon kreun edhe ne vitet e ardhshme

  • Trajneri i Leicester Cityt, Claudio Ranieri, thotë se skuadra e tij po përjeton një sezon të çuditshëm, megjithatë vlerëson se klubi anglez pas tre-katër vitesh do të luftojë për majat e ligës.

Leicesteri prin në tabelën e Ligës Premier me pesë pikë para pozitës së dytë me vetëm 13 ndeshje të mbetura deri në fund.

“E dimë që po kalojmë një sezon të çuditshëm, po punojmë shumë sepse skuadrat e mëdha nuk e kanë gjetur ritmin. Por, planet tona nuk do të ndryshojnë vitin e ardhshëm, pavarësisht se çfarë ndodh në fund të këtij sezoni”, ka thënë italiani për Corriere dello Sport, transmeton koha.net.

“Duhet të vazhdojmë të arrijmë cakun, në tri apo katër vjet, të luftojmë për top pozitat e Ligës Premier dhe të luftojmë për Europa League. Nëse e arrijmë këtë për një sezon, nuk duhet të lavdërojmë, duhet të nisim sërish nga fillimi sezonin e ardhshëm”, ka shtuar ish-trajneri i Chelseat.

Leicesteri këtë fundjavë luan ndaj Arsenalit që është në pozitën e tretë dhe në rast të fitores bën një hap të madh drejt garës për titull.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...