Published On: 16 Janar, 2016

Legjenda e Shqipërisë Etnike ELEZ ISUFI!

Shqiptarët nuk ja harruan Krajl Nikolles së Malit Zi Masakrën që bëri Ai mbi Shkodrën dhe shqiptarët me 1913.

Në foto një gazetë austriake e kohës  tregon shqiptarët dhe ushtarakët austriak – aleatët e tyre austro hungarez tek Pallati Mbretëror në Cetinë , e bërë pasi e kishin nxjerr jashtë në ekzil Krajl Nikollën.

Në foto është dhe Legjenda Elez Izufi -Ndreu – i cili mori pjesë aktive në të gjitha luftërat për mbrojtjen e tokave shqiptare!

(Elezi i dyti nga e majta e fotos)

Legjenda e Shqipërisë Etnike ELEZ ISUFI!

Çezar Ndreu

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...