Published On: 2 Shtator, 2016

LDK : Vetëvendosje e rrezikshme për shtetin dhe jetën e qytetarëve

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) me anë të një komunikate shpreh se me shqetësim është informuar për arsenalin e jashtëzakonshëm të mjeteve ndezëse, molotovëve, armëve artizanale dhe materieve tjera të rrezikshme për jetën e qytetarëve, të sekuestruara nga Lëvizja Vetëvendosje. LDK thekson se ky subjekt tashmë e ka tejkaluar çdo cak të sjelljes demokratike dhe përbën një rrezik evident për jetën e qytetarëve, transmeton Gazeta Express.

“LDK konsideron se zbulimi i këtyre mjeteve në ambientet në shfrytëzim të VV-së, në prag të protestës së djeshme, është dëshmi e skenarëve kriminalë, potencialit destruktiv dhe synimeve të këtij subjekti për zhytjen e Kosovës në gjakderdhje, kaos, krim dhe anarki.

Duke pas parasysh diskursin antishtetëror dhe kriminal të drejtuesve të kësaj partie, të shfaqur edhe sot nga një prej eksponentëve të saj i cili është pjesë e kriminalizimit të Komunës së Prishtinës, LDK thekson se ky subjekt tashmë e ka tejkaluar çdo cak të sjelljes demokratike dhe përbën një rrezik evident për jetën e qytetarëve, për shtetin e Kosovës dhe proceset demokratike.

Duke shprehur besimin e plotë në profesionalizmin e organeve për zbatimin e rendit dhe ligjit, LDK i bën thirrje qytetarëve të vendit që, ashtu si në protestën e dështuar të zhvilluar dje, të mos i bashkëngjiten asnjë aktiviteti të këtij subjekti kriminal, të mos bien pre e indoktrinimit neokomunist dhe manipulimeve antishtetërore të këtij subjekti, i cili tashmë është simbol i të keqes në Kosovë.” ka shtuar LDK.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    VVe rezikshme sepse LDK , me sterilitetin e saje, lejoi qe skenen politike te Kosoves ta vershejne dhe te dalin e prononcohen element te rezikshem ne ombrelle te partive politike.
    Kushe i ka faje LDK qe me 48 % te votave qe kishte dikur me 2000 sot , kjo parti qe dikur ishte edhe nr.1 ne Kosove, zor se mund te kete 15-20 % te votuesve te Kosoves.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...