Published On: 27 Prill, 2016

LDK në Zvicër shënon 26 vjetorin e themelimit

Në Grenchen të Solothurnit, më 1 maj 2016, Dega e LDK-së në Zvicër me një kremtim festiv shënon 26 vjetorin e themelimit të saj.

Të nderuar bashkatdhetarë, anëtarë dhe simpatizues të LDK-së, Lidhja Demokratike e Kosovës- Dega në Zvicër, me rastin e shënimit të 26-vjetorit të themelimit të sajë organizon kremtim solemn. Kemi kënaçësinë t`ju ftojmë që të na nderoni me pjesmarrjen T`uaj në shënimin e 26 vjetorit të themelimit të Degës së LDK-së në Zvicër. Manifestimi mbahet: Të dielen, më 01 maj 2016 Fillon: Në ora 13.30 Adresa : Luxory, Maienstrasse 6 2540 Grenchen/SO Në këtë manifestim pritët të marrin pjesë mysafirë të ftuar nga Kosova, Zvicra dhe Europa. Përveç fjalimeve të rastit do të ketë edhe një program argëtues me këngëtarët e mirënjohur: Fidaim Aliu, Rapsodi Rrahman Pagarusha, këngëtari Hajrulla Isufi si dhe Ansambli i valleve “Mërgimi” nga Neushateli.

Sektori për informim i Degës së LDK-së në Zvicër, krahu që mbështetet nga Isa Mustafa

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...