Published On: 17 Shkurt, 2016

LDK: Rugova ishte arkitekti i pavarësinë

Për nder të 8 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka bërë homazhe tek varri i ish-presidentit, Ibrahim Rugova për të nderuar veprën e tij.

Me këtë rast, Ismet Beqiri tha se për nder të kësaj dite të veçantë për shtetin e Kosovës, si LDK po bëjnë homazhe te varri i presidentit Ibrahim Rugova, për të nderuar veprën e tij.

“Rugova ishte arkitekti i pavarësinë që ne sot e gëzojmë dhe e festojmë për shkak të punës dhe veprës së tij”, tha Beqiri.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...