Published On: 9 Tetor, 2016

LDK nuk i frikësohet zgjedhjeve

Nënkryetari i LDK-së Lutfi Haziri shprehet kundër prishjes së kalendarit zgjedhor, por thotë se partia e tij nuk u frikësohet zgjedhjeve të parakohshme edhe nëse kërkohet që ato të mbahen “nesër”. Madje në intervistën dhënën “Zërit” ai shprehet optimist se LDK-ja do të dalë partia e parë në zgjedhjet e ardhshme. Haziri thotë se do t’i kthehet LDK-së, por nuk do të rikandidojë për kryetar të Gjilanit

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh kryetar i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, është shprehur i bindur se LDK-ja do të rikthehet fuqishëm në zgjedhjet e ardhshme.

Ai në intervistën dhënë gazetës “Zëri” ka vlerësuar se partia e tij do të dalë e para, po qe se mbahen zgjedhjet e parakohshme, edhe pse ai thotë se nuk ka arsye për ta ndërruar kalendarin e zgjedhjeve.

“Hipotetikisht nëse ju më pyetët, përgjigjja ime është që LDK-ja nesër është e gatshme të hyjë në zgjedhje dhe të ballafaqohet me këtë platformë politike”, ka deklaruar ai.

I pari i Gjilanit më tutje ka thënë se përfundimisht nuk do të rikandidojë për kryetar të Gjilanit, e po ashtu thotë se nuk ka ambicie për kryetar të Lidhjes Demokratike e as të ekzekutivit kosovar.

Nënkryetari i LDK-së ka theksuar se raportet mes koalicionit qeverisës janë mjaft stabile, ndërsa veprimin e fundit të kryeparlamentarit Veseli (që t’ua ndajë nga 100 mijë euro lojtarëve të Përfaqësueses së Kosovë nëse kualifikohen), i ka cilësuar si veprim për t’i motivuar futbollistët e assesi tendencë për t’ia marrë kompetencat kryeministrit Isa Mustafa

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...