Published On: 6 Mars, 2016

LDK në Zvicër: Isa Mustafa një diktator dhe komunist jugosllav që po shkatërron LDK-në e Rugovës

LDK -jë, dega ne Zvicër, ka dërguar një komunikatë për media ku kritikon ashpër kryesinë qendrore për sjellje antidemokratike dhe manipulim. Në këtë komunikatë thuhet se LDK është duke vepruar kundër interesave shtetërore duke iu shërbyer disa matrapazëve.

Kjo është komunikata e plotë që e kanë dërguar për media

Nën drejtimin e kryetarit Shefqet Dibrani, Dega e LDK-së në Zvicër, mbajti mbledhje me përfaqësuesit e nëndegëve në të cilën u diskutua përkitazi me zhvillimet politike në Kosovë me theks të veçantë ato brenda LDK-së.

Kryesia e Degës së LDK-së dhe përfaqësuesit e nëndegëve shprehin shqetësimin e tyre për degradimin e demokracisë.

Në këtë mbledhje edhe njëherë u vu në spikamë dhe u shpreh mospajtim me sjelljen teknokrate, selektive dhe antidemokratike që po e bënë Kryesia e LDK-së në Kosovë, qoftë në raport me zhvillimet e brendshme partiake, apo edhe me ato të interesit kombëtar e shtetëror, ku degradimi i vlerës është bërë standard themelor e që manipulohet nga një grup i cili e ka kapur LDK-në, duke e bërë këtë parti levë për t’iu shërbyer politikave antikombëtare, tagrin e së cilës po e paguajnë dhe do ta paguajnë edhe më shtrenjtë qytetarët e Kosovës.

Kryetari i Degës z. Shfeqet Dibrani raportoi për vizitën tre javore në Kosovë, për kontaktet që kishte me personalitete dhe veprimtarë të LDK-së; deputetë dhe anëtarë të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, por u pa edhe zhgënjimi i tij, për shkak të shpërfilljes nga Kryesia Qendrore e LDK-së, në kohën kur ambasada dhe përfaqësues diplomatikë në Kosovë kanë shprehur interesim për vizitën e tij duke i rezervuar pritje zyrtare.

Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Zvicër ka vlerësuar se vendimi i Kryesisë së LDK-së për të shpallur të pavlefshëm Kuvendet e LDK-së në Zvicër e Gjermani është antidemokratik dhe në kundërshtim flagrant mbi rregulloren mbi zgjedhje.

Isa Mustafa nje diktator dhe komunist jugosllav qe po shkatërron LDK-në e Rugovës dhe Kosoven si kryeminister i Thacit

Në një reagim të ardhur në adresë të Telegrafit, i shkruar me shumë gabime gramatikore dhe drejtshkrimore, thuhet se “Isa Mustafa dhe Kryesia Qendrore e LDK-se janë treguar bukëpërmbysëse ndaj Diasporës e cila kurdoherë ka qenë për Kosovën dhe në krahët e saj”.

Isa Mustafa beri edhe nje atak politik mbi Degen e LDK-se ne Zvicer. Vendim i Kryesise se LDK per ta shpall te pavlefshem Kuvendet e Deges se LDK-se ne Zvicer dhe Gjermani eshte antidemokratik dhe ne kundershtim flagrant mbi rregulloren mbi zgjedhje.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Mustafe-Shabani thotë:

  LDK -8 Marsi-manifestimi i FGLDK-se!!!
  GEZUAR 26 vjetorin e FGLDK-se veprimtare 26 vjeqare Naxhije Bajraktari​ !!!
  Diktatoret njohin vetem mendimin e tyre,keshtu ishte edhe sot ne manifestimin e FGLDK-se kur ju ndalua te thot mendimin e lire veprimtarja me stazhin e saje 26 vjeqar dhe devotshemeria e saje e solli ate jashta ambienteve te salles.
  TURP per diktatorin dhe klanin i cili ishte mbledhur ne manfestimin e gruas se LDK-se dhe nuk kishte reaguar .
  Kosova mund te mbijetoj vetem me LDK mu ashtu siq kishte mbijetuar dikur me profetin ,
  Ate tani e ka mbuluar mjegulle dhe tym dhe partia shteteformuese ka dy rruge te mbijetoje tradhetin per voten e stershsitur tek SHIK-u dhe shtypjene ndaj te devotshemeve .ose duhet ngritur zerin edhe me fuqishem ne te gjitha instancat dhe nivelet ,ose te hesht dhe te pranoj vdekjene te cilen nuk e meriton
  LDK-se kesaje shtepije dhe kalaje te Dardaneve i duhet urgjentisht dialog gjitheperfshires dhe te ndermarre reforma rrenjesore Une flas per veten time familjen rrethin farefisin ne kishim dhe kemi dore dhe vote vetem per LDK ,dhe klani i cili shiti dhe stershiti voten tone ,nuk do e kete ate me tutje
  As voten ,as besen dhe as doren tone .
  Eshte turp qe ne manifestimin e gruas ti ndalhet fjala nje veprimtareje 26 vjeqare ,dhe kjo ndodhi sepse ashtu deshti diktatori,prandaj kjo nuk eshte LDK-ja e mases se Ibrahimit e cila i kishte fituar zemerat e gjithe qytetarise vetem e vetem pse ajo ishte e hapur dhe e afert me elektoret ,prandaj edhe arriti te fitoj votat dhe ta krijoj shtetin.
  LDK
  Kjo ne te cilen thirren klani puqiste ata e kan dhe e perdorin ate vetem sa ta mjelin vjelin han dhe sorollaten,dhe sjellje te tilla me asgje nuk i gjasojne asaje te profetit ,prandaj ajo definitivisht dhe me urgjence duhet te lirohet nga ky mentalitet diktatorial si dhe te reformohet rrenejesisht ne njerez te cilet kultivuan koncept sjelleje dhe kontakte me elektoret qka do te thot ,me ata te cilet ishin ne dialog te hapur , dhe me qdo kusht duhet te rikthehet ne menyre qe te hap rrugen per ide te reja te cilat e prosperojne jo vetem partine pore edhe vendin .
  LDK te Ibrahmit mund te kete vetem atehere kur rrexohen puqistet
  Zoti e bekofte LDK e Ibrahimit !!!
  Mustafe Shabani 08.03.16 Emmendingen Gjermani

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 2. Ska parti jasht Kosve thotë:

  Se pari duhet ndaluar aktivitetet joligjore te ktyre njerzve qe formijne parti apo dehe neper bende te huaja. Nese don ldk pdk Ak krk, akr mkr apo qfar do tjeter partije , hajdeni ne Kosove, eatje mos …….

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(3)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...