Published On: 3 Prill, 2016

LDK kundërpërgjigjet: Pse Kurti trajtohej si person VIP në burgjet e Serbisë

 • LDK nuk i mohon gjetjet e Vetëvendosjes, por ngushllohet duke akuzuar Kurtin e Konjufcën
 • Lidhja Demokratike e Kosovës i ka dalë në mbrojtje familjarëve të Isa Mustafës, të cilët janë denoncuar nga Vetëvendosje s’e po bëjnë biznes me ish-Zëvendësin e Milloshevicit, Miroslav Mishkovic.

Megjithëkëtë, LDK s’i ka mohuar gjetjet e Vetëvendosjes, por ka lëshuar akuza të reja në drejtim të Albin Kurtit e Glauk Konjufcës.

Për Kurtin kanë thënë se duhet të sqarojë se si ka pasur mundësi të trajtohet si VIP në burg derisa në pushtet ishte Ivica Dacic.

Ndërkaq, për Glauk Konjufcën, kanë thënë se duhet të sqarojë se si familjarët e tij po uzurpojnë ferma pulash në biznes me serbët.

Veç kësaj, LDK ka kërkuar sqarime prej Vetëvendosjes se kush po u sjellë para nga Serbia për veprimtaritë antishtetërore.

“Kush po sjell para pa kufi nga Serbia për veprimtarinë e saj në Kosovë dhe kush po jep fonde të posaçme për të hedhjen e molotovëve mbi policët, objektet shtetërore dhe shtëpitë e makinat private të zyrtarëve të shtetit të Kosovës?”, ka pyetur LDK partinë e Albin Kurtit.

LEXONI EDHE: 

http://www.shqiptari.eu/tmerr-sabit-geci-ne-e-kemi-vra-kolonel-ahmet-krasniqin-dhe-enver-malokun-deshmia-imerit/

http://www.shqiptari.eu/vetevendosje-djali-i-kryeministrit-mustafa-biznes-me-miroslav-mishkovicin/

http://www.shqiptari.eu/konjufca-djemte-e-isa-mustafes-po-bashkepunojne-me-kompani-serbe/

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Kemo thotë:

  LDK-ja është më mirë të mirret me të kaluaren e Isa Mustafes në kohen e ex Yugosllavise sesa të mirret me të burgosurit e ex Tugosllavisë. Albin Kurti nuk ka qen në burgë per vjedhjen e specave dhe patligjanave por ishte i burgosur politik.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Mal Uka thotë:

  Isha femij , babai per dite pazari me mori me vete deshironte tme bleje gjera per shkolle ! U nisem ate kohe
  kembe, Ne hyrje te qytetit ishte Mahalla e mangjellve
  Per habine time paqshe qe ne nje oborr u kapen flok per flok magjupet , Sillnin shanin e briteshin Por nje e shame ishte e veqant I thonin njera tjetres te q …..Burri i jem !!! Edhe LD gucat me gjuhen e gabelicave po shfryejn
  mllef banal Duke e marre rrolin e komandirve te burgut
  serb dhe duke rrejte si qenusha per Albinin Sikur ta kishin dashte Albinin nuk do e mbajshin ne burg Por ne
  hotel dhe nuk do e ngujonin fare Nese than se Djali I Ises
  ban tregeti me serbi Le ta ndalon qeverija Nese mollotovi
  e paret po vijne prej serbije Ato vijne neper mes qeverije
  dhe nuk u lehet pergjegjesija te tjerve Por elita rreth Ise
  jan si Gjorgje Martinoviqi Ia futin keta gastaret vehti
  Ruejna zot prej sifat gabelve politik °

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...