Published On: 11 Shkurt, 2016

LDK: Komuna në duart e shefave të VV’së, Shpend Ahmeti është vetëm kukull e tyre

  • Grupi i LDK-së në Kuvendin Komunal të Prishtinës, konsideron se udhëheqja e Komuna është e kapur nga “bossat” e Vetëvendosjes e Shpend Ahmeti është “marioneta” fatkeqe.

Përmes një komunikate për media të LDK-së, thuhet se kryetari i kryeqytetit po u shërben “bossave” të zyrave politike të VV-së dhe përpjekjeve të tyre për rrëzimin e shtetit, duke mos kursyer nga kjo lojë, kryeqytetin dhe qytetarët e tij.

“Kryetari i Prishtinës, këtyre përpjekjeve, të rrëzimit të shtetit nga kryeqyteti, po u shërben me dëshirë e pa dëshirë. Të njëjtit, edhe kryetari i kryeqytetit edhe ‘bossat’ e Vetëvendosjes, duke e parë dështimin e tyre politik, duke e shkelur ligjin dhe normat qytetëruese, po përpiqen që edhe festat shtetërore t’i shndërrojnë në festa me imazhin më të keq për Republikën, me imazhin e rrëzimit të shtetit”, thuhet në komunikatën e LDK-së në Prishtinë.

Sipas LDK-së, “Shpend Ahmeti, duke parë dështimin e tij politik dhe administrativ në kryeqytet, po përpiqet që me pankarta megalomane, ideostaniliste, ngjashëm me pamjet e pankartave të së kaluarës Bolshevike, t’i mbulojë dështimet e tij në qeverisjen e Prishtinës”.  “Kurrë, askush nuk do të mund t’ia kthejë Prishtinës dhjetëra (34-35 mil.) miliona projekte të humbura vetëm gjatë dy viteve të qeverisjes së dështuar të kryetarit të tanishëm të kryeqytetit”, thuhet në komunikatë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...