Published On: 4 Shkurt, 2016

LDK kërkon ta vazhdojë qeverisjen, dhe të dilet nga kriza

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e saj të rregullt, në të cilën, sipas komunikatës së dërguar nga LDK, u diskutua për proceset kryesore politike në vend, për punën e Qeverisë së Republikës së Kosovës, si dhe për procesin e përgatitjes së Konventës së Punës së LDK-së.

Sipas komunikatës nga LDK-ja, kryetari i LDK-së, njëherësh kryeministër i Kosovës, Isa Mustafa, e njoftoi Kryesinë e LDK-së për procesin e ndryshimeve statutare të LDK-së, si dhe proceset aktuale nëpër të cilat po kalon Kosova, transmeton Koha.net.

“Kryesia e LDK-së e vlerësoi punën e kryeministrit Mustafa dhe të Qeverisë së Republikës së Kosovës, si dhe theksoi nevojën e vijimit të qeverisjes së vendit në bazë të vullnetit dhe të interesit të qytetarëve të Kosovës, të shprehur me votë”, thuhet më tej nga LDK.

Në fund kryesia e LDK-së, gjithmonë sipas komunikatës së LDK-së, vlerësoi se është e domosdoshme që të gjitha forcat politike të veprojnë në bazë të Kushtetutës, të frymës institucionale dhe të punojnë për interesin e Kosovës e të qytetarëve të saj, duke tejkaluar interesat e ngushta partiake e personale.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...