Published On: 20 Maj, 2016

LDK-ja e Zvicrës në përkrahje të Gërvallës, Isa Mustafa ka instaluar regjim komunist

Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Zvicër përmes një komunikate ka reaguar ashpër ndaj sjelljes siç e ka cilësuar, të ashpër dhe arrogante ndaj kryetares së degës së kësaj partie në Gjermani.

“Donikë Gërvalla është Kryetare Legjitime e Degës së LDK-së në Gjermani, e cila me mandat të plotfuqishëm e përfaqëson Degën e LDK-së në Gjermani dhe e gëzon të drejtën për të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së”.

 Kjo degë e LDK-së në Zvicër, i ka shprehur përkrahjen e plotë Gërvallës dhe ka deklaruar se është kundër metodave komuniste dhe të dhunës, që sipas tyre, i ka instaluar kryetari Isa Mustafa.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...