Published On: 10 Korrik, 2016

LDK-ja e Prishtinës me kundërakuza të rënda deputetes Haxhiu

Degët e LDK-së në Prishtinë kanë reaguar ndaj deputetes së Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, që kishte kritikuar Isa Mustafën se po merret me kritika ndaj menaxhmetit të kryeqytetit.

E kanë akuzuar rëndë dhe për shumëçka deputeten Haxhiu.

“Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Albulena Haxhiu, i paska dalë në mbrojtje kreut aktual të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti. Në një reagim, si gjithnjë irritues, Haxhiu paska vjell vrer ndaj kryeministrit të vendit”, thuhet në reagimin e degëve të LDK-së.

Sipas LDK-së në Prishtinë, “Albulena Haxhiu, e cila gjatë muajve të kaluar, me veprimet e rrezikshme dhe të turpshme, irritoi opinionin vendor, rajonal e ndërkombëtar”.

“Ajo që me sjelljet e saj i tmerroi fëmijët e Kosovës dhe rrezikoi shëndetin e deputeteve dhe deputetëve të Kuvendit. Ajo që s’la gjë pa bërë për të çuar shtetin drejt anarkisë, duke mos kursyer jetën e policëve, duke djegur institucione, shtëpi të banimit, makina familjare. Ajo që me dhunën e skajshme ia pamundësoi Kosovës anëtarësimin në UNESCO dhe tash po bën çdo përpjekje për t’i lënë kosovarët pa liberalizim vizash”, thuhet në reagimin e LDK-së, për të mos u ndalur me kaq.

“Ajo që tentoi ta kontrabandojë burrin e saj, me të kaluar të dyshimtë inkriminuese, në ndërmarrjet komunale të Prishtinës, për përfitime materiale. Personi që për të mbijetuar politikisht, nuk ka asnjë kufi moral, etik e politik. Andaj, as dorëheqja nuk mund ta pastrojë figurën e saj nga ‘bëmat’ e saj gjatë kësaj periudhe”, thuhet në reagim.

Gjithnjë sipas LDK-së, “vet fakti që Shpend Ahmeti ka ardh në derexhe që ta mbrojë Albulena Haxhiu është dëshmi e gjendjes së tmerrshme ku është zhytur ai”.

“Nuk po e di se si po ka fytyrë Isa Mustafa me fol ende për Prishtinën?!
Ky që për vite radhazi, e ka degraduar Prishtinën dhe bashkë me klikën e tij kanë vjedhur në kurriz të qytetarëve të Prishtinës. Ky që i ka mbi 70 dosje në sirtarët e prokurorisë! Ky që prej se është kryeministër, e ka forcuar pushtetin e Serbisë në Kosovë! Ky që po bën çmos me i’a falë Malit të Zi mbi 8200 hektarë! Ky që i shkeli 23 nene të Kushtetutës, për të bosnjëzuar Kosovën! Ky që themeloi Gjykatën Speciale për ta gjykuar luftën e drejtë të UÇK-së! Më e pakta që do të duhej të bënte është dorëheqja!”, kishte thënë Haxhiu.

“Nuk preferoj që nga pozita që kam të jap komente të tepërta dhe vlerësime për njerëzit e zgjedhur nga qytetarët. Mendoj se është shpenzuar kohë dhe energji e madhe për çështje që nuk lidhen me përmirësimin e jetës së qytetarëve dhe ka pasur një fokus të tepruar në tema që tejkalojnë kompetencat dhe përgjegjësitë politike të zyrtarëve komunalë”, tha kryeministri për Koha.net.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...