Published On: 28 Shkurt, 2016

LDK-ja e Kodrës së Trimave, nuk i frikësohemi paramilitarëve

Dega e I-rë e LDK-së, Kodra e Trimave, në Prishtinë
28 shkurt 2016

Të dashur anëtarë dhe simpatizantë të LDK-së, mbrëmë në mënyrë të organizuar, në orët e vona të mbrëmjes, pothuajse në të njëjtën kohë, u sulmua dhe u demolua selia e Degës sonë, disa seli të degëve të LDK-së dhe selia Qendrore, nga banditë dhe rrugaçë, njerëz të kaosit, anarkisë dhe dhunës.

Dega e I-rë e LDK-së, Kodra e Trimave, në Prishtinë dënon ashpër këto sulme ndaj zyrës sonë dhe zyrave tjera.

Besojmë se sulmuesit nuk është vështirë të gjenden, ata, besojmë thellë, se janë në mesin e atyre që për muaj të tërë po dëmtojnë, po shkatërrojnë dhe dhunojnë qytetin e Prishtinës, ata që po e dëshirojnë shkatërrimin dhe zhbërjen e shtetit.

I falënderojmë qytetarët, anëtarët dhe simpatizantët e LDK-së të Degës sonë për durimin e treguar edhe pse jemi të vetëdijshëm se çdo durim e ka një fund.

Këtyre paramilitarëve dhe urdhërdhënësve të tyre ua bëjmë të qartë se Dega jonë ka qenë, është dhe do të jetë një Degë e fuqishme e LDK-së dhe se nuk ka dhunë që mund të na ndal në kontributin dhe angazhimin tonë, në rrugëtimin tonë drejtë ndërtimit dhe zhvillimit të shtetit, ndërtimit dhe zhvillimit të demokracisë.

E kemi të qartë se në shtetin tonë demokratik dhe të zhvilluar, nuk ka vend për maska dhe maskim të fytyrave. Është shumë e qartë se disave po ju pengon fakti se me vendin po qeverisë LDK-ja, ju pëlqeu ose jo, duhet të pajtohen me këtë fakt.

Ju bëjmë me dije se askush dhe asnjëherë nuk do të mund të na ndalë në punën tonë, në ndërtimin dhe mbrojtjen e institucioneve tona shtetërore, në ndërtimin e një Kosove të prosperuar, demokratike, të orientuar vendosmërisht në integrimet euroatlantike dhe në miqësinë tonë të përhershme më SHBA-të.

Kjo është rruga jonë e vetme, rrugë e trasuar dhe e ndërtuar nga Lideri ynë shumëvjeçar, nga Presidenti ynë Historik, Dr. Ibrahim Rugova.

Kërkojmë me ngulm nga organet kompetente që sa më parë t’i identifikojë dhe t’i vërë para përgjegjësisë këta shkatërrues të shtetit.

Dega e I-rë e LDK-së në Kodrën e Trimave në Prishtinë

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Gjilan Shqiperi(Kosove) thotë:

    Edhe ju po ja ktheni popullit shpinden a,apo e lepit edhe ju nga nje ashte,une jame Rugovist dhe se perkrahi kete tradhti te deputeteve te Isa mutafes,apo e shitet edhe ju böthen,Ma e mira shendronu edhe ju ne PDK(SHIK),pasojate do te jene katastrofike per ju!kete e kane bere elektorati i tradhtuar nga deputetve qe jau dham voten,a kti tarakit ne foto si vyeni ma..!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...