Published On: 19 Mars, 2016

LDK i reagon Haradinajt: Sqaroje pasurinë marramendëse dhe ndali sulmet verbale e fizike

  • Partia e Isa Mustafës i ka reaguar Ramush Haradinajt i cili tha sot se Isa Mustafa e ka shndërruar Kosovën në poligon të krimit e korrupsionit.
  • Pas kësaj, LDK ka kërkuar nga Haradinaj të sqarojë pasurinë marramendëse dhe të ndalë dhunën verbale dhe fizike ndaj institucioneve të Kosovës.

Sipas LDK’së, Haradinaj është njeriu i fundit që duhet të shesë moral për haraç, krim e korrupsion.

“LDK-ja i bën të qartë zotit Haradinaj se ai është njeriu i fundit që mund t’i shes moral në këto aspekte kujtdo në Kosovë, e aq më pak LDK-së”, shkruan në reagimin e LDK’së.

“Paraprakisht, zoti Haradinaj duhet të sqaroj prejardhjen e pasurisë së tij marramendëse, apo së paku aferën e fundit të privatizimit të qindra hektarëve tokë nëpër Kosovë”, shkruan më tej në reagim.

Lexojeni të plotë komunikatën e LDK’së:

Lidhja Demokratike e Kosovës reagon ndaj deklaratave të kryetarit të AAK-së Ramush Haradinaj, i cili i entuziazmuar nga militantët e mbledhur nga partia e cila deri dje e quante “njeri të haraçit”, ka lëshuar deklarata etiketuese dhe shpifëse ndaj liderit të LDK-së, njëherësh kryeministër i Republikës së Kosovës, Akademik Isa Mustafa.

Lidhja Demokratike e Kosovës i bën thirrje zotit Haradinaj që të tërhiqet nga shpifjet dhe akuzat, gjuhë të cilën siç duket e ka mësuar së fundi gjatë partneritetit me grupet radikale të majta në kuadër të “koalicionit të molotoVëVe”.

LDK-ja i bën të qartë zotit Haradinaj se ai është njeriu i fundit që mund t’i shes moral në këto aspekte kujtdo në Kosovë, e aq më pak LDK-së.

Paraprakisht, zoti Haradinaj duhet të sqaroj prejardhjen e pasurisë së tij marramendëse, apo së paku aferën e fundit të privatizimit të qindra hektarëve tokë nëpër Kosovë.

Për hir të së vërtetës, në mandatin e kësaj Qeverie filloi zbardhja e plotë e rasteve dhe uzurpatorëve të pronave publike e të atyre që privatizuan pasuri marramendëse nëpër Kosovë, tash e sa vite. Po ashtu, kjo Qeveri rriti më shumë se kurdo herë tjetër pensionet dhe përkrahjen sociale.

LDK-ja kërkon nga zoti Haradinaj dhe mësuesit e tij të rinj në opozitë që të heqin dorë nga sulmet e ulëta verbale e fizike, si mjete për të synuar marrjen e pushtetit.

LDK-ja fton të gjitha subjektet që ia duan të mirën Republikës së Kosovës që të jenë pjesë e përkushtimit të përbashkët për avancimin e proceseve integruese euroatlantike, në miqësi të përhershme me SHBA-të dhe vendet tjera mike.

LDK i reagon Haradinaj: Sqaroje pasurinë marramendëse dhe ndali sulmet verbale e fizike

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...