Published On: 10 Janar, 2016

LDK i nxjerr kthetrat kundër Thaçit president

Lidhja Demokratike e Kosovës ka filluar inciativën për të kundërshtuar zgjedhjen e Hashim Thaçit president të Kosovës. Është njëra nga nëndegët më të mëdha të kësaj partie, e cila në një mbledhje të mbajtur sot ka marrë vendim që të kundërshtoj me të gjitha format zgjedhjen e kryetarit të PDK-së në krye të shtetit, raporton Gazeta Blic.

Në një njoftim të kësaj dege thuhet se kjo nëndegë do të kontaktoj me deputetët e LDK-së që morën vota nga anëtarësia e kësaj nëndege që të mos lejojnë Hashim Thaçin të zgjedhet i pari i Kosovës.

Mirëpo, lideri i LDK-së, Isa Mustafa tash e sa kohë e ka garantuar kreun e PDK-së se ai do ta ketë mbështetjen e partisë së tij për t’u zgjedhur president.

Untitled

Në vazhdim Gazeta Blic ju sjell të plotë njoftimin e kësaj nëndege:

Perfundoi mbledhja e kryesise se nëndeges, nga e cila u mor vendim qe:

Ne mbrojtje te dinjitetit dhe figures se Ibrahim Rugoves, ne mbrojtje te dinjitetit te Ahmet Krasniqit, Tahir Zemajt, Xhemajl Mustafes,Enver Malokut, Bardhyl Ajtit, Smajl Hajdarit dhe shume aktivisteve te vrare pas luftes, sipas listave te vdekjes, E ne mbrojtje te dinjitetit te neperkembur te te gjithe antaresis Rugoviane te LDK-es,  te fillojme Levizjen Kunder PRONTO-s president, me vota te LDK-es.

Ne ditet ne vijim kryesia vendosi qe te angazhohet te kontaktoj deputet te cilet moren vota ne fhsatin tone, ne menyre qe te na japin perkrahje ne kete qellim patriotik tonin.

Ne baze te numrit te votave qe kan marre ne fshatin tone, ne i bejme thirrje publike te gjithe deputeteve te LDK-es, qe te vine e te takohen me bazen e LDK-es, e ne veqanit deputeteve qe moren me shume vota nga, siq jane:

 

Deputetet e komunes tone:

 

Fatmir Rexhepi

Lirije Abdurrahmani

Murat Hoxha

dhe deputetet nga komunat tjera, qe moren vota me shume:

 

Armend Zemaj

Doruntine Maloku

Arben Gashi

Vjosa Osmani

Anton Quni

Teuta Rugova

Alma Lama

Adem Salihaj

Besa Gaxherri

 

Poashtu kerkojme perkrahje ne kete qellim, nga te gjitha nendeget e komunes tone dhe komunave te tjera ne kete levizje te sinqerte, e kunder se keqes se Kosoves.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...