Published On: 23 Maj, 2016

LDK i kërkon falje Donikës në ditën kur ajo paditi Mustafën dhe Beqirin

Lidhja Demokratike e Kosovës ka shprehur keqardhje për skenat që kanë ndodhur gjatë mbajtjes së takimit të fundit të Këshillit të saj të Përgjithshëm, nëpërmjet një komunikate për media.

“Sa i përket ngjarjes në fjalë, ashtu siç është parë qartësisht edhe në pamjet filmike, zyrtarët e sigurimit vetëm kanë kryer punën e tyre dhe i janë përmbajtur listës së të ftuarve, pa privilegjuar apo diskriminuar askënd”, thuhet në komunikatën e LDK’së, raporton Gazeta Express.

Sipas LDK’së, Donika Gërvalla-Schwarz nuk ka qenë në listën e të ftuarve dhe për këtë arsye nuk i është lejuar hyrja në mbledhjen e Këshillit, e cila veç kishte filluar akoma pa arritur ajo.

“Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, rikonfirmoi unitetin e plotë veprues dhe mbështetjen e plotë për avancimin e mëtejmë të proceseve edhe sukseseve të njëpasnjëshme që po arrihen në Kosovë, falë kontributit esencial që po jep LDK-ja në kuadër të qeverisjes së vendit”, përfundon komunikata e LDK’së.
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. ska kurfar falje pe mustafoviqet dhebeqiroviqet e viqet tw qeveris hashimoviqet halitoviqet e veseloviqet ta kan ngul mir mustafoviq e beqiroviq me lajmin e fundit te suloviqit e ti i kelbur akoma je i pajtimit me pdk por nje jeni ni stervin si pdkoviqet ashtu dhe ldkoviqet por gjithsesi populli doj ju denon dhe euleksi dot ju shkatron

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...