Published On: 18 Maj, 2017

LDK heq dorë nga posti i kryeministrit, për VV hyn në “pazar” komuna e Prishtinës

Marrëveshja mes LDK-së dhe Vetëvendosjes për të garuar në zgjedhje me një listë është afër finalizimit dhe se palët janë duke punuar për ta arritur atë.

Sipas burimeve të “Orainfo” palët janë pajtuar që Vetëvendosjes t’i takojë posti i kryeministrit dhe ministritë kryesore siç është ajo e Punëve të Brendshme dhe Ministria e Punëve të jashtme, ndërsa LDK-ja me partnerët e saj do të qeverisë me ministritë që kane te bëjnë me zhvillimin ekonomik.

“Nëse Vetëvendosje hyn në listën e LDK-së, atëherë LDK nuk do të ketë kandidatë për Prishtinën, por do ta mbështesë atë të Vetëvendosjes, dhe e kundërta do të ndodh nëse LDK hynë në listë të Vetëvendosjes”, kanë thënë nga LDK-ja. /albeu.com/

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...