Published On: 22 Maj, 2016

LDK Gjermani reagon pas dhunës ndaj Donikës: LDK-ja është pushtuar nga strukturat e SHIK-ut

Kryesia e Nendegës në R.Pfalz dënon ashpër veprimin jo demokratik dhe të dhunshëm të Isa Mustafës dhe Këshillit të Përgjithëshem të LDK-së,ndaj Kryetarës së Degës për Gjermani zonjes Donikë Gërvalla!
Ky akt i shëmtuar tregon se deri ku ka rënë LDK-ja e Ibrahim Rugovës,
Ky akt i dhunshëm tregon fytyrën e vërtetë të kreut të LDK-së dhe dhunës së instaluar brenda strukturës që nuk e prenon mendimin ndryshe,
Ky dhunim i demokracisë tregon se LDK -ja është pushtuar nga strukturat e SHIK-ut dhe grupet tjera kriminale,
Kryesia e Nëndeës ju bënë thirrje anëtarëve të Këshillit të Përgjithshëm të distancohen nga ky akt i turpshem dhe hiq demokratik kundër Kryetarës Gervalla,dhe ta shpëtojnë partinë nga shkatërrimi që po i bënë Isa Mustafa me kompaninë e tij!
Kryesia e Nëndegës i jepë përkrahje të fuqishme Kryetarës së Degës për Gjermani zonjes Donikë Gërvalla, dhe i bënë thirrje anëtarësisë të vetëdijësohet, dhe ta dënojë ashpër veprimin e Isa Mustafës dhe grupit që e rrethojnë që sa më parë ta ndalë dhunën kundër veprimtarëve të LDK-ës e sidomos ndaj vajzës së heroit Jusuf Gërvalla!
Kjo thirrje jona mund të mos ua tërheq vëmendjen tani, por të jeni të sigurtë se në të ardhmën do t’ju kushtojë shtrenjtë me votën e eloktoratit të LDK-së!…

Kryesia e Nëndegës,
Kryetari Fazli Hajdaraj.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...