Published On: 29 Janar, 2016

LDK e Vetëvendosje kërkojnë masa ligjore ndaj “gjuetarit” Begzad Sinanit

  • LDK-ja dhe “Vetëvendosje” të Kamenicës e cilësojnë imazh të keq foton e kryetarit të komunës, Begzad Sinani, me armë në duar pranë një derri të egër të vrarë jashtë sezonit të gjuetisë.

Ato deklarojnë se disponimi i kreut të komunës për të bërë fotot e gjahut si mënyrë relaksimi i kreut të komunës është fyerje për 6 mijë e 662 persona, të cilët janë të evidencuar si të papunë, shkruan sot Koha Ditore.

Këto subjekte shprehin shqetësimin e tyre për veprimet e kreut të kësaj komune, të cilat i vlerësojnë si skandaloze e të cilat janë bërë sensacion në të gjitha mediat e vendit.

Jeton Biqkaj, nga LDK-ja, thotë se pos dëmit të imazhit, që është duke u shkaktuar nga qeverisja e PDK-së shpeshherë ato janë kundërligjore për të cilat do të duhej të merreshin edhe organet e rendit.

Ai thotë se Sinani është duke treguar personalitetin e tij dhe se për këtë dëmet do të jenë afatgjatë për qytetarët.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. v thotë:

    Vetvendosjes dhe LDK-se pasi ju paska dhimbt derri qe e vran,ka te tjere ,le te dalin e tushqejne nmale e rriten edhe mte mdhej se ky, mosta bejne aqe tragjike .

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...