Published On: 21 Prill, 2016

LDK e Rugovës, demarkacioni i papranueshëm

Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Rugovë të Pejës ka dalë kundër demarkacionit të kufirit me Malin e Zi.

Përfaqësues të kësaj dege kanë shprehur shqetësimin e tyre lidhur me këtë proces, duke thënë se një pjesë e madhe e tokës së Kosovës i kalon Malit të Zi.

Ata kanë akuzuar komisionin shtetëror për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi për mungesë transparence.

“Shënjimi i kësaj vije kufitare dhe vlerësimi i komisionit ndërkombëtar për këtë proces, për ne janë të papranueshme”, kanë thënë përfaqësues të degës së LDK-së në Rugovë nëpërmes një konference për media.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...