Published On: 9 Prill, 2016

LDK e do me çdo kusht postin e drejtorit të AKP-së! Ja çfarë skandali shkaktoi!

Qeveria e Kosovës e drejtuar nga Isa Mustafa i LDK-së, nuk ka të ndalur në politizimin e të gjitha institucioneve. Burime të Gazetës Blic bëjnë të ditur se partia e kryeministrit Isa Mustafa, po e do me çdo kusht për vete edhe postin e drejtorit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit.

Mirëpo, për shkak se LDK-ja nuk arriti që ta zgjedh njeriun e saj në krye të kësaj agjencie, u anulua edhe konkursi i fundit.

“LDK nuk arriti që ta fus kandidatin e saj të preferuar dhe për pasojë u anula konkursi, me arsyetimin se Komisioni përgzjedhës e ka shkelur rregulloren e brendshme që brenda tri ditësh pas intervistave, të përpilojnë listën me kandidatë për emërim nga bordi”, ka thënë ky burim i Gazetës Blic i afërt me bordin e AKP-së.

Gazeta Blic merr vesh se kandidatët që  dështuan të zgjedhen drejtor të AKP-së,  e që konsiderohen të afërt me partinë e Isa Mustafës janë: Shkelzen Morina, drejtor i Departamentit të Tatimit në Pronë në Ministri të Financave dhe zyrtari i lartë i likuidimit në AKP, Fevzi Hajdari.

“Konkursi dështoi për shkak se LDK dështoi që të vendoste dikë nga këta dy kandidatë në krye të AKP-së”, tha ky burim.

AKP momentalisht udhëhiqet nga ushtruesi i detyrës së drejtorit menaxhues, Avni Jashari./ Gazeta Blic/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...