Published On: 11 Mars, 2016

LDK diskuton për zgjedhjet, nis me ato në Forumin Rinor

Kryesia e LDK-së të premten ka diskutuar për ndryshimin e statutit të partisë, si dhe për procesin zgjedhor në Forumin Rinor, ndërsa i është dhënë mbështetje Qeverisë, në mbledhjen e drejtuar nga vet kryeministri, kryetar i LDK-së, Isa Mustafa.

Në takim u bisedua për ndryshimet statutare, fillimin e procesit zgjedhor në Forumin e Rinisë së LDK-së që duhet fillojë gjatë muajit mars, si dhe proceset aktuale politike në Kosovë.

Anëtarët e Kryesisë së LDK-së shprehën përkrahje të plotë për punën e Qeverisë së Kosovës të kryesuar nga kryeministri Isa Mustafa, duke theksuar nevojën e promovimit më adekuat të punëve, progresit dhe rezultateve të mëdha që po arrihen nga Qeveria e Kosovës.

Në takim u dënuan edhe sulmet e kryera para pak ditësh ndaj zyrave të LDK-së në disa qytete të Kosovës nga njerëz që nuk ia kanë dashur kurrë të mirën LDK-së, dhe u shpreh përkushtimi i plotë i LDK-së për të angazhim maksimal në zhvillimin e gjithanshëm të proceseve në Kosovë dhe fuqizimin e partneritetit me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. SHQIPTARI.EU

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...