Published On: 11 Janar, 2016

Lazio pa humbje me Berishën në portë

Portieri i Kombëtares së Shqipërisë, Etrit Berisha, ka qëndruar gjatë gjithë ndeshjes në portën e Lazios që mposhti skuadrën e Fiorentinës me rezultatin 3:1, raporton sot Koha Ditore.

Ndeshja ndërmjet Fiorentinës dhe Lazios u zhvillua të shtunën dhe i ka takuar xhiros së 19-të të Kampionatit italian, Serie A. Me këtë fitore Lazio është ngritur në pozitën e nëntë me 27 pikë.

Berisha 26-vjeçar në portë ka qenë edhe në tri ndeshjet e fundit ku skuadra e Lazios barazoi dy herë dhe një herë ka fituar. Fitoren e ka arritur 2:1 kundër Interit, kurse ka barazuar pa gola kundër Carpit dhe 1:1 kundër Sampdorias.

Berisha në portë ishte edhe në ndeshjen e luajtur më 17 dhjetor të vitit të kaluar ku Lazio e kishte mposhtur Udinesen me rezultatin 2:1 në kuadër të Kupës së Italisë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...