Published On: 31 Gusht, 2016

Lazio merr ofertë zyrtare për Berishën, gati kalimi tek Palermo

Etrit Berisha nuk ka ndërmend të largohet nga futbolli italian, jo të paktën për sa kohë për të vazhdojnë të ketë oferta. E fundit dhe mbi të gjitha zyrtare vjen nga Palermo. Sipas të përditshmes sportive italiane “Tuttosport”, klubi i Palermos i ka bërë ofertë zyrtare Lazios për të huazuar portierin shqiptar, por më parë duhet të fitojnë duelin me Atalantën.

Berisha e ka shprehur hapur dëshirën e tij të parë, të largohet nga Lazio në një kohë kur trajneri Inzaghi e ka bërë zgjedhjen e tij, për të titulluar është Frederiko Marketi. Orët e fundit të merkatos priten të jenë të zhurmshme për gardianin kuqezi, e ardhmja e tij vazhdon të jetë në dilemë.

Të paktën Berishën një vend si titullar e ka të rezervuar, atë në kombëtaren shqiptare, Berisha vazhdon të mbetet preferenca e parë e De Biasit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...