Published On: 14 Qershor, 2016
Bota |

Lavrov: S’ka Luftë të Tretë Botërore

Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov, ka deklaruar se nuk do të ketë Luftë të Tretë Botërore dhe se politikanët nuk duhet të lejojnë të ndodhin tmerre të luftës.

“Jam bindur që as politikanët përgjegjës të Perëndimit nuk do të lejojnë që një gjë e tillë të ndodhë, sepse të gjithë në vetëdijen kolektive jemi të vetëdijshëm për tmerret që i kanë sjellë Lufta e Parë dhe e Dytë Botërore.

 Rusia ka pësuar humbjet më të mëdha në këto luftëra në Evropë, por edhe Kina ka pësuar humbjet më të mëdha gjatë luftës në Paqësor kundër militarizmit japonez”, ka deklaruar Lavrov.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...