Published On: 21 Janar, 2016

Lavdi e përjetëshme Presidentit Rugova

Me rastin e dhjetëvjetorit të vdekjes së Presidentit Historik të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugovës, nga ne shqiptarët e Luginës së Preshevës, që jetojmë në Kosovë,
I nderuari Kryetar i Lidhjes Demokratike dhe Kryeministër i Kosovës, Akademik Isa Mustafa, pranoni ngushëllimet tona më të sinqerta për dhjetëvjetorin e shkuarjes në amshim të Dr. Ibrahim Rugovës, Kolosit të Shqiptarisë, njeriut dhe politikanin më të urtë në trojet shqiptare dhe në Kosovën e tij të dashur.

Lavdi e përjetëshme veprës së Tij heroike e intelektuale dhe Prijësit tonë të urtë e të vendosur, që na solli Lirinë dhe Pavarësinë!
Qoftë i përjetshëm bekimi dhe lavdia, si dhe faleminderimi i pafund për vizionin e tij largpamës, me fjalë të buta dhe mesazhe të forta, drejtë së ardhmes tonë në Liri e Pavarësi!
Zoti e bekoftë Presidentin tonë Historik, Dr. Inrahim Rugovën, Kosovën dhe mbarë Shqiptarinë!
Me respekt e krenari,
Kryetari,
Mr. Nehat Hyseni
Prishtinë, më 21 janar 2016
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...