Published On: 22 Dhjetor, 2015

Laupen: Dy pleqtë zviceranë janë vrarë nga shqiptarët?

Në fshatin zviceran Laupen janë gjetur dy kufoma, që sipas gjithë gjasave nuk kishin kryer vetëvrasje dhe se ekzistonte mundësia që ata të ishin vrarë. Tabloidi më i lexuar zviceran, Blick.ch, ka botuar para pak çastesh një artikull sipas së cilit dyshohet që çifti, Georges S. (74) dhe Gerda K.(64) duhet të jenë vrarë nga kriminelë shqiptarë.

“Ata ishin duke festuar të premten mbrëma, ku më pas janë vrarë,” shkruan Blick.ch, përcjell Bota sot. “Georges ishte i përzemërt dhe nuk i bënte dëm askujt. Me siguri vrasja vjen prej bizneseve të tij në lindjen e Europës,” thotë një i afërt i viktimës, transmeton botasot.

Por çfarë biznese dispononte viktima?

Blick.ch bën me dije se viktima Georges para dhjetë vitesh ka vizituar shpesh Shqipërinë ku ka ndihmuar fermerët shqiptarë dhe duke i bërë të pakonkurueshëm. Ai kishte biznese edhe në Maqedoni. Artikulli mban titullin, “A i kushtoi fabrika e bulmetit në Kosovë jetën?”, duke treguar se zvicerani ka pasur punë me shqiptarët e tre shteteve!

Autoritetet po punojnë akoma për zbardhjen e tërësishme të rastit. Sugjestivisht dyshimet të çojnë se grupe kriminale nga rajoni duhet të kenë vrarë biznesmenin zviceran.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...