Published On: 31 Tetor, 2016

Lauka: “Kombin kosovar” e zë një furgon (VIDEO)

Ish ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Islam Lauka, u nderua nga komuna e Deçanit sot me çmimin “Qytetar nderi”, njofton Klan Kosova.

I pari i kësaj komune, Rasim Selmanaj tha se ky nderë ju bë Laukës pas kontributit të dhënë  për çështjen kombëtare.

E vetë i nderuari me çmim, Lauka,u shpreh falënderues për çmimin, dhe nuk e la Decanin pa i thënë nja dy fjalë për debatin Kosovë-Shqipëri.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...