Published On: 12 Tetor, 2016

Largoni erën e keqe në kuzhinë me limon e kripë

Limoni ka përfitime  të panumërta shëndetësore dhe jo vetëm. Shija dhe aroma specifike i japin një shije ushqimit dhe pijeve.

Po ashtu, limoni përmirëson shëndetin e zemrës, ndihmon përmirësimin e lëkurës ashtu si edhe eliminon bakteriet dhe infeksionit.

Megjithatë, limoni ka edhe një aftësi dhe një trik që jo të gjithë e dinë…limoni mund të eleminojë aromën e keqe në kuzhinën tuaj.

Instruksione si të realizoni këtë “trik”:

Ndajeni limonin në katër pjesë, por mos e ndani atë krejtësisht. Vendosni pak kripë në pjesët e ndara dhe vendoseni limonin në kuzhinë. Limoni i vendosur kështu eleminon aromën e keqe dhe sjell aromë të mirë në kuzhinën tuaj. Gjithashtu eleminon bakteriet që mund të jenë prezente.

Ju po ashtu mund të krijoni një dezinfektues të fortë duke kombinuar lëngun e tre limonëve, sapunin e lëngshëm dhe pak kripë në një shishe me ujë. Kjo do të dezinfektojë gjithë hapësirën ku ju e vendosni atë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...