Published On: 29 Shkurt, 2016

Laporte në Ligën Premier

  • Mbrojtësi francez, Aymeric Laporte pritet të largohet nga La Liga për tu transferuar në Ligën Premier.

Talenti bask ka shkëlqyer me paraqitjet e tij këtë edicion me Athletic Bilbaon dhe ka zgjuar interesimin e disa skuadrave evropiane.

Së fundmi në garë për t’i fituar shërbimet e tij është futur edhe ish-kampioni i Anglisë, Manchester City.

Sipas medieve angleze, City është i gatshëm t’i dhurojë 40 milionë euro për transferimin e Laportes në ‘Etihad Stadium’.

Laporte është dëshirë e madhe e trajnerit spanjoll Pep Guardiola i cili e ka kërkuar me ngulm atë

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...