Published On: 7 Janar, 2016

Lansohet testi i parë i shtatzënisë me Bluetooth (Foto)

Qoftë nëse një grua dëshiron të mbes shtatzënë apo jo, tani ekziston një mënyrë më e lehtë dhe më inovative për ta kuptuar këtë, përmes një testi të shtatzënisë me Bluetooth të krijuar nga First Response.
Pregnancy Pro Digital Test dhe App Access u lansua në ngjarjen botërore të teknologjisë CES, dhe është testi i parë në botë i shtatzënisë që bëhet përmes Bluetooth-it.

Përveç se shfaqë rezultatet e testit, aplikacioni është i dizajnuar gjithashtu që të ofrojë një numër eksperiencash të personalizuara të cilat do t’iu ndihmojnë grave që të qetësohen, të edukohen më mirë për procesin e shtatzënisë dhe të keni një shtatzëni më të mirë, transmeton GazetaExpress.

“The First Response Tracker App është një vegël për shëndetin e grave, i përshtatur për t’ju ndihmuar që të akordoheni më mirë me trupin tuaj”, thuhet në përshkrimin e aplikacionit në iTunes.

Aplikacioni eliminon supozimet duke parashikuar saktë ciklin tuaj të ardhshëm, duke llogaritur ditët tuaja më pjellore, duke vlerësuar se sa larg lindjes qëndroni dhe duke parashikuar saktë datën e lindjes.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...