Published On: 7 Shtator, 2016

Lansimi i iPhone 7: Krejt çfarë po ndodhë?

Mirësevini në lansimin masiv të shtatorit për këtë vit nga Apple.

Gjiganti teknologjik amerikan pritet të zbuloj disa lajme të jashtëzakonshme gjatë orës së ardhshme përfshirë këtu edhe iPhone-in e ardhshëm.

Pritet që edhe ora e modelit të ri Apple Watch mund të ketë një shfaqje së bashku me versionet e reja të tabletëve iPad.

 Më poshtë mund të gjeni disa prej njoftimeve dhe lajmeve më të rëndësishme që janë bërë gjatë ngjarjes së sivjetme të lansimit nga Apple.
  • Super Mario do të vijë në iPhone me një lojë që do të quhet Super Mario Run
  • 140 miliardë aplikacione janë shkarkuar nga dyqani online i Apple
  • Apple ka pasur rritje prej 106 për qind për dy muajt e fundit
  • App Store ka 500,000 aplikacione lojërash
  • Apple Music vjen me dizajn të ri në iOS 10 dhe sipas Tim Cook, do të jetë destinacioni kryesor për muzikë
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...