Published On: 27 Mars, 2016

Lamtumirë Shqipëri, De Biasi drejt Italisë (Foto)

  • Gianni De Biasi, selektori i Shqipërisë, mund të emërohet trajneri i Italisë pas Euro 2016.

Kombëtarja shqiptare mund të mbetet pa trajnerin Gianni De Biasin pas përfundimit të Euro 2016.

Sipas La Gazetta dello Sport, strategu italian është kandidat për ta zëvendësuar Antonio Conten, i cili do të largohet nga Azzurrët pas Kampionatit evropian.

Kurse, përveç De Biasit kandidat për ta marrë drejtimin e Italisë janë edhe: Capello, Donadoni, Di Biagio, Tardelli dhe Cannavaro, Ventura, De Biasi, Gasperini, Mazzarriti dhe Guidolini.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...