Published On: 28 Gusht, 2016

Lamtumirë Lacio, ja ku ikën Etrit Berisha

Etrit Berisha gjithnjë e më pranë largimit nga Lacio.

Portieri shqiptar nuk u përfshi në listën e të grumbulluarve nga trajneri Simone Inzaghi edhe për ndeshjen me Juventusin, një sinjal i qartë se divorci mes palëve është shumë pranë.

Sipas medieve italiane, 27-vjecari nuk hyn në planet e Inzaghit, për këtë arsye do të merren në konsideratë ofertat që do të vijnë në drejtit të “gardianit” kuqezi.

Nga Seria A janë disa klube që po presin Berishën, më konkretisht Torino dhe Crotone.

Sigurisht që ekipi “granata” e tërheq më shumë portierin shqiptar, por edhe skuadra e inkuadruar në elitën e futbollit italian mbetet një alternativë e mirë.

Në Torino, Berisha do të gjente një tjetër shqiptar, mbrojtësin Arlind Ajeti.

Kujtojmë se Torino drejtohet nga trajneri serb, Sinisa Mihajloviç.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...