Published On: 1 Shkurt, 2016

Lamtumirë Bazelit, Gashi shkon në Amerikë

Shkëlzen Gashi largohet nga Bazeli për ta vazhduar karrierën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare ka arritur marrëveshjen me Kolorado Rapids dhe tashmë mund të quhet zyrtarisht futbollisti më i ri i këtij ekipi.

Lajmin e konfirmon e përditshmja zviceriane “Blick”, sipas së cilës transferimi mund të quhet i mbyllur.

Tashmë 27-vjeçari do të luajë në MLS, ku aktivizohen edhe yje të klasit botëror si Pirlo, Lampard, Kaka apo Xhovinko.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...