Published On: 4 Korrik, 2016

Lama: Kukuvajkat nuk paskan të ndalur…

Alma Lama ka reaguar ashpër pas thumbimeve që iu bënë deputetes së LDK’së të propozuar për Ambasadore në Itali.

Lama, në reagimin e saj thotë se ata që po e akuzojnë atë se gjoja ajo ka shitur votën për një post, përfshirë edhe kreun e Prishtinës, Shpend Ahmeti i cili sulmoi deputeten, duhet të merren me dështimet e tyre në vend të shpifjeve.

Ajo në fund thotë se i dhimbset koha që ka humbur me disa njerëz që gjoja i ka konsideruar miq me vlera, e që duket se e ka fjalën për Ahmetin me të cilin dikur ishin bashkëpartiak në Vetëvendosje.

Ky është reagimi i Alma Lamës: 

Kukuvajkat nuk paskan te ndalur…
Ne vend qe te merren me punet e tyre per te cilat jane votuar dhe paguhen, merren me baltosje te te tjereve.
Ne vend qe te denojne njerezit qe kryejne krime apo vepra penale, merren me baltosjen e njerezve te paster.
Ne vend qe te mbajne pergjegjesi per deshtimet e tyre dhe mashtrimin qe ua bejne qytetarve, merren me intriga e shpifje.
Ne fakt eshte kultivimi i kesaj gjuhe jodinjitoze, qe i ben te terhiqen njerezit dinjitoze, dhe t’iu hapin rruge maskarenjve.
E rendesishme eshte se une do te vazhdoj te punoj per Kosoven, kudo qe te jem, brenda apo jashte saj. Kjo eshte e sigurte.
Qente le te lehin, karvani le te ece perpara, thote populli.

P.s. po me dhimbset shume koha qe e kam humbur me disa njerez qe i kam konsideruar miq dhe me vlera.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...