Published On: 13 Janar, 2016

Lama: Kosovës është duke iu bërë shumë presion nga jashtë

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Alma Lama, ka thënë se Kosova duhet të ndërpresë dialogun me Serbinë në këtë situatë që gjendet vendi.

Sipas Lamës, temat që po diskutohen me Serbinë janë duke u rinegociuar meqë “ato janë negociuar në Bruksel ku është fituar edhe Pavarësia e Kosovës”.

“Unë jam absolutisht kundër që tani duhet të shkohet në dialog me Serbinë, sidomos me atë përmbajte që është dhe me mungesën e vizionit të Bashkimit Evropian për ta udhëhequr këtë dialog”, tha Lama.

Ajo këto komente i bëri në emisionin “Kontakt” në Tribuna Channel ku shtoi se Kosovës po i bëhet presion nga Bashkimi Evropian i cili, sipas saj, nuk po ka guxim të përballet me Serbinë.

“Kosovës po bëhet presion jo sot, por edhe në të kaluar dhe ky presion po i bëhet, sepse vet Bashkimi Evropian nuk po ka guxim të përballet me Serbinë e cila mbështetet nga Rusia”, tha Lama në Kontakt.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...